Czym jest VoIP

blog

To proste.

Jak sama nazwa mówi to technologia przesyłania dźwięku za pomocą łącza internetowego czyli krócej telefonia internetowa. Jest stosowana jako alternatywa dla tradycyjnej telefonii. Już teraz Polska jest w czołówce światowej w korzystaniu z telefonii internetowej, a PLFON wśród najlepszych w kraju.

VoIP czyli telefonia internetowa ma zdecydowaną przewagę nad tradycyjnymi łączami telefonicznymi bo nie musi korzystać z pośrednictwa operatorów sieci komórkowych i stacjonarnych. Możemy ją spotkać dosłownie wszędzie, jednak często jest kojarzona z drogą inwestycją w sprzęt i skomplikowaną obsługą. Szybko jednak można obalić ten stereotyp, gdyż potrzebujesz tylko kilka minut by rozpocząć korzystać z  VoIP. Wystarczy, zainstalować odpowiedni program na komputerze, który posiada dostęp do Internetu i może wykonywać połączenia. W dobie smartphone, możesz również pobrać odpowiednią apkę i dzwonić przez VoIP na swoim telefonie. Proste nie? Dzięki temu możesz przetestować naszą usługę u siebie w domu, a gdy się sprawdzi przenieść ją do swojej firmy.

Telefonia VoiP pozwala Ci na więcej, już dziś poznaj jej zalety:

1.  Możliwości utrzymania własnej numeracji  - możesz przenieść swoje numery do nas i nie ponosić za nie kosztów.
2. Obniżenie kosztów związanych z telefonią w Twoim domu i firmie – najlepiej obrazują to stawki połączeń zagranicznych.
3. Pełna mobilność -  W żaden sposób  firma nie jest związana z jednym miejscem, biurowcem, do którego operator dostarcza nam usługę. Niezależnie od lokalizacji możemy skorzystać z tej oferty, gdy mamy zapewniony dostęp do Internetu.
4. Numeracja międzynarodowa – w ramach naszej usługi możesz zamówić zagraniczny numer -   przebywając np. w biurze w Warszawie, możesz dzwonić z takiego numeru, jakbyś używał telefonu stacjonarnego w Niemczech czy Holandii. I na odwrót. Dzięki  temu łatwiej dotrzesz do potencjalnych klientów, gdy będziesz się mógł prezentować numerem z ich regionu.

Absolutnie niezbędny jest dostęp do Internetu, a reszta to kwestia odpowiednich konfiguracji sprzętu jak najlepiej dostosowanych do Twoich potrzeb. W ramach naszej usługi otrzymujesz dostęp do panelu www – za pomocą którego możesz wprowadzać zmiany z tego poziomu.  

Przejdź na telefonię internetową PLFON a zmienisz na lepsze jakość połączeń, koszt usług i bezpieczeństwo rozmów.

Możliwości zastosowań telefonii internetowej w Twoim życiu, zarówno prywatnym jak i zawodowym, jest dużo o czym więcej w kolejnych wpisach.

Jeżeli potrzebujesz pomocy w doborze oferty zadzwoń pod 799 351 000
lub zostaw swój numer a nasz konsultat skontaktuje się z Tobą.