FONbox? Fajnie, ale co to?

Na czym polega usługa FONbox i dlaczego jest taka tania?

Jak to działa?

Skąd się biorą oszczędności? Czy łatwo korzystać z FONboxa?

Czym jest IVR?

Technologia, jakość, funkcjonalności. Jakie są zalety korzystania z IVR?

Czym jest FONup?

Zawsze na czacie. Jakie funkcje posiada darmowy, mobilny komunikator?

 

Czym jest VOIP?

Telefonia internetowa (VoIP - voice over internet protocol) to technologia polegająca na przesyłaniu dźwięku przez internet.
To nowoczesna usługa służąca komunikacji głosowej tak jak w telefonii tradycyjnej, jednak posiadająca w stosunku do niej kilka istotnych zalet.
 
Sposób dostarczania
W telefonii tradycyjnej telefon jest przypisany do jednej lokalizacji, sygnał dostarczany jest przez linię telefoniczną, której zakończenie znajduje się w lokalu klienta. Proces zmiany lokalizacji wiąże się ze skomplikowaną procedurą, przeniesienie jest możliwe jedynie do miejsca, gdzie również dostępna jest linia telefoniczna. Telefonia internetowa jest dostępna wszędzie, gdzie jest dostęp do internetu, również za granicą.
Przekaz głosu
Przewagą telefonii internetowej jest zamiana głosu na postać cyfrową, jej kompresja oraz autoryzacja,  co praktycznie uniemożliwia osobom niepowołanym podsłuch.
 
Sprzęt
Z telefonii internetowej można korzystać przy pomocy komputera z zainstalowanym odpowiednim oprogramowaniem, adapteru (bramki), która pozwala wykorzystać obecny aparat telefoniczny, czy telefonu IP, podłączanego bezpośrednio do internetu. Dostępne jest również oprogramowanie na telefony komórkowe, które sprawi, że będąc
w zasięgu internetu bezprzewodowego można zarówno wykonywać jak i odbierać połączenia telefonii internetowej. Rozwiązań jest wiele i wciąż powstają nowe.